Maritom S.C.
Nakonfigurujte si svoju vlastnú garáž

Plechová alebo murovaná garáž ?

Návrat na domovskú stránku
JARNÁ AKCIA

JARNÁ AKCIA

Znížili sme pre vás ceny o 10%
Akcia trvá do 30.06.2024

Plechové garáže PRÉMIUM

Plechové garáže PRÉMIUM

* Moderný dizajn * Pevná oceľová konštrukcia
* Vysoká kvalita spracovania a prevedenia
Detaily ponuky
Plechová alebo murovaná garáž ?

Obe riešenia majú svoje výhody aj nevýhody.  Tu je porovnanie tých základných rozdielov.

Stavebné povolenie

Plechové garáže na rozdiel od murovaných zvyčajne nevyžadujú stavebné povolenie. Každá obec to samozrejme môže mať v rámci vlastnej legislatívy upravené inak, ale vo všeobecnosti platí, že na stavbu bežnej plechovej garáže nie je potrebné stavebné povolenie a je možné ju postaviť bez zbytočných "papierovačiek" a formalít. Táto skutočnosť je určite pre budúceho majiteľa dôležitá pri rozhodovaní sa práve pre plechovú garáž.

Dodacia doba, montáž, vzhľad, variabilita

Ak už aj stavebné povolenie máte, je na rade samotná stavba garáže. Doba potrebná pre stavbu murovanej garáže je oveľa dlhšia ako je to pri "plecháči". Štandardné plechové garáže sú vyrobené a dodané do 14 dní od objednávky, pričom samotná stavba trvá ani nie hodinu. Garáž je možné si  objednať v akomkoľvek prevedení, veľkosti a farbe, ponúkame na výber aj možnosť voľby ďalších vchodových dverí, okien alebo spôsob otvárania brány. Navyše takáto garáž je variabilná, rozoberateľná, takže ak je potrebné vymeniť niektorý diel, ide to bez akýchkoľvek problémov. Takúto možnosť u murovanej garáže nemáte. Stavba plechovej tiež nie je obmedzená legislatívou, týkajúcej sa drobných stavieb (napr. vzdialenosť od hraníc) a môžete ich umiestniť prakticky kdekoľvek (požadované sú iba základy, do ktorých je garáž následne ukotvená).

Prevádzkové náklady a ceny "plecháčov"

Materiály, z ktorých je vyrobená plechová garáž (trapézový plech a oceľové profily), sú oveľa lacnejšie ako ceny stavebných materiálov, nehovoriac o nákladoch na samotnú stavbu. Ako už bolo uvedené, bežnú plechovú garáž vám postavíme radovo v desiatkach minút, pričom pri našich garážach máte vždy záruku, že jednotlivé komponenty budú do seba dokonale zapadať (každá garáž je vyrobená na základe individuálnej objednávky). Preto sú ceny našich garáží také nízke! Rovnako malé sú aj náklady na ich prevádzku (neplatíte dane z nehnuteľnosti, náklady na vykurovanie, atď.).  Nízka cena plechovej garáže je jednou z najväčších výhod, ktorá zvyčajne presvedčí zákazníkov o jej kúpe.

ZOBRAZIŤ INÉ ZÁZNAMY

5 výhod plechových garáží v zimnom období 10.12.2020

5 výhod plechových garáží v zimnom období

Predchádzajúci príspevok
Montáž garáže počas pandémie 09.04.2020

Montáž garáže počas pandémie

Ďalší príspevok